Veri Güvenliği

image

Veri Güvenliği

Uzemsoft Uzaktan Eğitim Sistemi yerli bir yazılım firması olan Onlinesoft Bilgi ve İletişim Teknolojileri ürünüdür. Onlinesoft, yaklaşık 10 yıldan beri eğitim yazılımları üzerine çalışan bir firmadır. Bu yüzden, kurumlarla ve öğretmenlerle ortak bir dil konuşmaktadır. 

Uzemsoft sisteminde bütün kurumlar ayrı ekranlar kullanır ve öğrenciden de öğretmende de istenilen bilgiler sadece isim, soyisim, kullanıcı adı ve paroladır. Yani firmamız, diğer firmalar gibi kimsenin kişisel verilerini istemez. Çünkü bu verileri farklı bir alanda kullanma niyeti yoktur. Bütün yazılımlarında da aynı mantık içindedir. 

Firmamız için veri güvenliği çok önemlidir. yukarda da belirtildiği gibi almadığımız bir bilginin güvenliğinin de sorumluluğuna girmemiş oluyoruz.

Bunların yanı sıra ve en önemli noktalarda biride şu anda dünya da en yaygın olan uzaktan eğitim sistemleri ( zoom, adobe connect, discord, windows team, google classroom gibi) yazılımların tamamı yurt dışı menşeili yazılımlardır. Yazılımların yurtdışı olması ana problem değildir. Ana problem bu yazılımların bilgilerinin tutulduğu, canlı sınıf eğitimi yaptıkları sunucular yurt dışında olmasıdır. Burada bir güvenlik açığı olmasa bile, bu bilgilerin tamamı yurtdışında tutulmaktadır.

Uzemsoft sunucuları tamamen yerli sunucu barındırma firmalarında tutulmaktadır. Yani, yazılım yerlidir. Firma yerlidir. Sunucular Türkiye'dedir.