Tiamo Mental

image

Tiamo Mental

TİAMO EĞİTİMİ İLE ÇOCUĞUNUZDAKİ DEĞİŞİMİ İZLEMEYE HAZIR MISINIZ?

TİAMO eğitimi alan öğrenciler
. Özgüveni artmış,
. Zihinsel hesaplama becerileri gelişmiş,
. Kendisine inancı artmış ,
. Yeterlilik ve başarı duygusu gelişmiş,
. Sezgisel düşünme gücü artmış
. Sorun çözme yeteneği gelişmiş birer birey olurlar.

En önemlisi, öğrenci matematik ve geometri dersi korkusu yaşamadan okul hayatını tamamlar.
56 + 28 + 41 - 36 + 17 = ? 
Çocuğunuzun sizden daha hızlı işlem yapmasını kabullenmeye hazır olun...

Anne babalar,
Çocuğumuzun eğitimi, ne zaman bir sınava girecekse o zaman aklımıza geliyor. Çoğu zaman da geç kalmış olduğumuzun farkına bile varamıyoruz. Sınav yılı boyunca çocuğumuzunhâlâ bir çocuk olduğunu unutuyor ve hemen özel çalışmalara, sıkı takiplere başlıyoruz. Artık çocuk oyun oynayamaz ve çevresiyle iletişim kuramaz bir hâle geliyor.
1980'li yıllarda, ilköğretime başlayan öğrenciler rakamları az çok bilir ama okuma yazmayı pek bilmezdi. Saymayı ve okuma yazmayı bilen öğrenciler farklı öğrenciler olarak görülürdü.
Günümüzde ise okul öncesi eğitimin büyük bir faydası olarak, öğrencilerin büyük çoğunluğu ilköğretime başlamadan 100'e kadar sayabiliyor, harfleri ve heceleri okul öncesinde öğreniyor. Şu an, öğrencinin sayı saymayı bilmesi ona bir avantaj sağlamamakta. Zamanda bir yolculuk yapalım; 2020'li yıllar çocuğumuzun üniversite yılları olsun. 2020'li yıllar, Türkiye'de liseyi bitiren herkesin üniversite eğitimi aldığı yıllar olacak; yani herkes üniversite mezunu olacak. Peki kim nasıl iş bulacak?

ÜRETKEN VE YARATICI OLANLAR, HIZLI DÜŞÜNEBİLENLER ÖNCELİKLİ OLACAK.
TİAMO olarak çocuğunuzun geleceğini şekillendirmeye talibiz.
TİAMO eğitimi ile çocuğunuzun sağ ve sol beyin loplarının dengeli gelişimi sağlanır. Sağ ve sol lopları paralel gelişen bireyler daha üretkendir, problemlerde daha fazla çözüm yolu bulurlar.
TİAMO eğitimi ile çocuğunuzun konsantrasyon ve dikkat becerileri gelişir. Hayatı boyunca gireceği sınavlarda işlem hatası yapmaz.
TİAMO eğitimi ile matematiksel işlemlere hesap makinası hızında cevap verir. Sınıf içerisinde sorulara hızlı cevap vereceği için liderlik özelliği gelişir. Ödevlerini daha hızlı yapabileceği için kendisine zaman ayırabilir, böylece oyun oynamaya da daha fazla zamanı kalacaktır; yani çocuğunuz çevresiyle iletişim hâlinde olur ve sosyalleşir.